★★★★★ 4.2 80 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by billjam.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Vacuum GaugesTips: The following five products are also available in stock. If you need a friend, please contact customer service.YXC-100ZT magnetically assisted axial belt edge electrical contact pressure gauge.1MPA=10KG=10BAR=145PSIThread M14*1.5 is the thread diameter 14MM pitch 1.5MM (metric)Thread M20*1.5 is the thread diameter 20MM pitch 1.5MM (metric)1/4 of the thread is usually said to be a 2 minute pipe diameter of about 13MM (imperial)Thread 1/2 is the usual 4-point pipe diameter of about 21MM (imperial)[name] magnetic assisted electric contact pressure[Model] YXC-100ZT 30VA[Accuracy] 1.6[surface diameter] 100MM[Connection method] M20*1.5[Working temperature] -40-70 degrees[Material] Threaded movement copper. Shell iron
  • Vacuum Gauges
Brand Name HKRVPXD
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 87 Grams
Manufacturer HKRVPXD
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
80 ratings | 33 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (62)
4 stars
6% (5)
3 stars
3% (2)
2 stars
2% (2)
1 star
11% (9)