ADATA DDR4 3200Mhz 32GB Notebook AD4S320032G22SG Memory
★★★★★ 4.5 97 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by billjam.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
ADATA 32GB/3200 DDR4 U-DIMM MEMORY
  • ADATA Brand Model AD4S320032G22SG-SB30 Type DDR4 Frequency 2666MHz Capacity 8GB Latency 16-18-18 Voltage 1.2V Dimensions 133.3 x 44.7 x 8.1 mm
Brand ADATA
Voltage 1.2 Volts
RAM Size 32 GB
Model Name AD4S320032G22SG
Unit Count 1.0 Count
Form Factor DIMM
Item Weight 20 Grams
Manufacturer Adata
Memory Speed 3200 MHz
Model Number AD4U320032G22-SGN
Number of Pins 288
Mfr Part Number AD4U320032G22-SGN
Memory Generation DDR4
Compatible Devices Laptop
Data Transfer Rate 3200 MHz
Memory Form Factor DIMM
Additional Features High Performance
RAM Memory Technology DDR4
Column Address Strobe Latency CL22
Global Trade Identification Number 04711085933485
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.5 out of 5
★★★★★
97 ratings | 40 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
83% (81)
4 stars
4% (4)
3 stars
2% (2)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (10)